Monday, February 24, 2020
Home Sports schedule, program, tv, streaming – OA Sport

schedule, program, tv, streaming – OA Sport

0
7



->
They open in Anterselva i Biathlon World Cups: tomorrow, Thursday, February 13, starting at 2.45pm the assignment of the first iridium title, that of the mixed relay: in order Italy they will be in the race Lisa Vittozzi, Dorothea Wierer, Lukas Hofer and Dominik Windisch.

Below is the complete program of the mixed race of the World Cup in Anterselva with the schedule and the startlist. The event will be broadcast live on Eurosport 1 and RaiSport + HD. Live streaming is also planned through Eurosport Player and RaiPlay. OA Sport will also offer you the live live text of the race.

THE PROGRAM OF THE MIXED STAFFET OF THE WORLD OF ANTERSELVA

Thursday, February 13
2.45pm mixed relay

Live TV on Eurosport 1 and RaiSport + HD
Direct steaming on Eurosport Player and RaiPlay
Live text live on OA Sport

THE STARTLIST OF THE MIXED STAFFETTA OF THE WORLD OF ANTERSELVA

1 NOR – NORWAY 1
1-1 r ROEISELAND Mars Olseb F
1-2 g ECKHOFF Tiril F
1-3 y BOE Tarjei M
1-4 b BOE Johannes Thingnes M
2 FRA – FRANCE
2-1 r SIMON Julia F
2-2 g BRAISAZ Justine F
2-3 y FOURCADE Martin M
2-4 b KNITTED WOMAN Quentin M
3 ITA – ITALY
3-1 r VITTOZZI Lisa F
3-2 g WIERER Dorothea F
3-3 y HOFER Lukas M
3-4 b WINDISCH Dominik M
4 SWEET – SWEDEN 2
4-1 r PERSSON Linn F
4-2 g OEBERG Hanna F
4-3 y NELIN Jesper M
4-4 b SAMUELSSON Sebastian M
5 RUSSIA – RUSSIA
5-1 r STARYKH Irina F
5-2 g YURLOVA-PERCHT Ekaterina F
5-3 and ELISEEV Matvey M
5-4 b LOGINOV Alexander M
6 GER – GERMANY
6-1 r PREUSS Franziska F
6-2 g HERRMANN Denise F
6-3 y PEIFFER Arnd M
6-4 b DOLL Benedikt M
7 AUT – AUSTRIA 3
7-1 r HAUSER Lisa Theresa F
7-2 g INNERHOFER Katharina F
7-3 y LEITNER Felix M
7-4 b LANDERTINGER Dominik M
8 SUI – SWITZERLAND
8-1 r GASPARIN Selina F
8-2 g HAECKI Lena F
8-3 y WEGER Benjamin M
8-4 b WIESTNER Sera┼Án M
9 CZE – CZECH REPUBLIC
9-1 r CHRISTIAN PUSKARCIKOVA Eva F
9-2 g DAVIDOVA Marketing F
9-3 y MORAVEC Ondrej M
9-4 b KRCMAR Michal M
10 USA – USA 4
10-1 r DUNKLEE Susan F
10-2 g EGAN Clare F
10-3 y NORDGREN Leif M
10-4 b DOHERTY Sean M
11 BLR – BELARUS
11-1 r KRYUKO Iryna F
11-2 g KRUCHINKINA Elena F
11-3 y BOCHARNIKOV Sergey M
11-4 b SMOLSKI Anton M
12 FIN – FINLAND
12-1 r EDER Mary F
12-2 g of MAKARAIN Kaisa F
12-3 and SEPPALA Tero M
12-4 b HIIDENSALO Olli M
13 POL – POLAND 5
13-1 r ZBYLUT Kinga F
13-2 g ZUK Kamila F
13-3 y EVERYONE Grzegorz M
13-4 b SZCZUREK Lukasz M
14 CAN – CANADA
14-1 r DICKSON Emily F
14-2 g LUNDER Emma F
14-3 y GOW Scott M
14-4 b GOW Christian M
15 SLO – SLOVENIA
15-1 r FRIDAY Nika F
15-2 g EINFALT Lea F
15-3 y BAUER Klemen M
15-4 b TRSAN Rok M
16 SVK – SLOVAKIA 6
16-1 r POLIAKOVA Terezia F
16-2 g MACHYNIAKOVA Veronika F
16-3 and OTCENAS Martin M
16-4 b SIMA Michal M
17 BUL – BULGARIA
17-1 r KADEVA Daniela F
17-2 g ZDRAVKOVA Maria F
17-3 y ILIEV Vladimir M
17-4 b GERDZHIKOV Dimitar M
18 EST – ESTONIA
18-1 r OJA Regina F
18-2 g TALIHAERM Johanna F
18-3 y ZAHKNA Rene M
18-4 b ERMITS Kalev M
19 JPN – JAPAN 7
19-1 r TACHIZAKI Fuyuko F
19-2 g MAEDA Sari F
19-3 y OZAKI Kosuke M
19-4 b TACHIZAKI Mikito M
20 LTU – LITHUANIA
20-1 r KOCERGINA Natalja F
20-2 g LESCINSKAITE Gabriele F
20-3 and STROLIA Vytautas M
20-4 b DOMBROVSKI Karol M
21 CHN – CHINA
21-1 r CHU Yuanmeng F
21-2 g ZHANG Yan F
21-3 y LI Xuezhi M
21-4 b TANG Jinle M
22 CASE – KAZAKHSTAN 8
22-1 r VISHNEVSKAYA Galina F
22-2 g BELCHENKO Yelizaveta F
22-3 y MUKHIN Alexandr M
22-4 b KIREYEV Vladislav M
23 LAT – LATVIA
23-1 r BENDIKA Baiba F
23-2 g MATVIJENKO Julija F
23-3 y PATRIJUKS Aleksandrs M
23-4 b MISE Edgars M
24 UKR – UKRAINE
24-1 r MERKUSHYNA Anastasiya F
24-2 g DZHIMA Yuliia F
24-3 and PRYMA Artem M
24-4 b PIDRUCHNYI Dmytro M
25 KOR – KOREA 9
25-1 r FROLINA Anna F
25-2 g ABE Mariya F
25-3 y LAPSHIN Timofei M
25-4 b CHOI Dujin M
26 ROU – ROMANIA
26-1 r MARTON Eniko F
26-2 g COTRUS Ana Larisa F
26-3 and BUTA George M
26-4 b PUCHIANU Cornel M
27 BEL – BELGIUM
27-1 r LIE Lotte F
27-2 g DE MAEYER Rieke F
27-3 y LANGER Thierry M
27-4 b LAHAYE-GOFFART Tom M

[email protected]

Click here to follow OA Sport on Instagram
Click here to put “Like” on our Facebook page
Click here to join our group
Click here to follow us on Twitter

Photo: LaPresse
->





Source link
https://www.oasport.it/2020/02/biathlon-startlist-e-pettorali-di-partenza-staffetta-mista-mondiali-2020-orario-programma-tv-streaming/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here